Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

PPD 768x228 - Zależna od PPD spółka Accelerated Enrollment Solutions oraz Science 37 nawiązały współpracę w celu zapewnienia wirtualnego dostępu do badań klinicznych pacjentom na całym świecie

Firma PPD poinformowała, iż należąca do niej spółka Accelerated Enrollment Solutions (AES) zawarła umowę z Science 37, liderem w zakresie zdalnego prowadzenia badań klinicznych, o współpracy w obszarze rekrutacji oraz włączania do badań klinicznych uczestników, którzy mieszkają poza zasięgiem tradycyjnych ośrodków badań klinicznych. Firmy pracują również nad rozwiązaniami mającymi zapewnić ciągłości badań klinicznych, na przebieg których wpływ wywarła obecna pandemia COVID-19. Rozwiązania te obejmują między innymi wykorzystanie telemedycyny do zdalnego screeningu oraz wirtualnych wizyt pacjentów uczestniczących w badaniu.

Współpraca pozwoli firmie AES dostarczać swym klientom rozwiązania zwiększające dostępność do pacjentów dzięki wyjściu poza swą obecną, fizyczną infrastrukturę ponad 180 ośrodków. Zamiast tego pacjenci mogą uczestniczyć w prowadzonych przez AES badaniach dzięki rozwiązaniu Metasite™ firmy Science 37, metodologii hybrydowych badań klinicznych, która łączy tradycyjne wizyty w ośrodkach z rozwiązaniami interakcji zdalnych, co pozwala uczestniczyć w badaniu pacjentom mieszkającym praktycznie w dowolnej lokalizacji geograficznej. Dzięki umowie Science 37 zyska dostęp do globalnej sieci badawczej stworzonej przez AES. Wspólnie obie firmy będą w stanie zaoferować różnorodne połączenia wizyt tradycyjnych z wirtualnymi, co pozwoli prowadzić badania na całym świecie, gdzie w centrum uwagi znajdzie się pacjent.

– Cieszymy się, że dzięki współpracy z Science 37 będziemy mogli zapewnić naszym klientom najbardziej zaawansowane, sprawdzone podejście do wirtualizacji badań klinicznych – powiedział Roger Smith, dyrektor generalny w AES. – Dzięki ofercie stworzonego przez Science 37 rozwiązania Metasite, w połączeniu z naszą obecną siecią ośrodków, umożliwiamy naszym klientom skok w przyszłość, w której większa liczba pacjentów zyska możliwość uczestnictwa w badaniach, które w innym przypadku nie byłyby dla nich dostępne z powodu ograniczeń geograficznych.

Poza zarządzaniem globalną siecią ośrodków, AES zapewnia startup, enrollment pacjentów, czy prowadzenie badań w ramach pojedynczego kontraktu za pośrednictwem scentralizowanych i kontrolowanych procesów. Równolegle, Science 37 nadzoruje szeroką sieć badaczy stosujących rozwiązania telemedycyny, pielęgniarek pracujących w trybie in-home oraz koordynatorów badań klinicznych, którzy są połączeni za pośrednictwem dedykowanej, zintegrowanej platformy wspierającej organizację wirtualnych badań klinicznych, znanych również jako zdecentralizowane badania kliniczne (eng. decentralized clinical trias).

Science 37 znana jest w Stanach Zjednoczonych ze swych zdolności prowadzenia w pełni zdecentralizowanych badań klinicznych – powiedział David Coman, CEO w Science 37. – Teraz, dzięki połączeniu z globalnym zasięgiem firmy AES, wypełniamy naszą obietnicę „stworzenia nowej rzeczywistości dzięki wirtualności” niemal w każdym zakątku świata.

Jednocześnie obie firmy mobilizują swoje zasoby i przyłączają się do walki z pandemią COVID-19. Skupi się ona na wsparciu obecnie toczących się badań klinicznych w zakresie utrzymania odpowiednich poziomów włączania pacjentów oraz prowadzenia badań z wykorzystaniem telemedycyny, a także usprawnienia rozwiązań hybrydowych – fizycznych/wirtualnych – w celu umożliwienia szybkiej rekrutacji i włączania pacjentów do badań nad szczepionką przeciw COVID-19.