Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

Aniela Hejnowska IQVIA - Aniela Hejnowska dołącza do IQVIA jako Dyrektor Generalna na Polskę
Aniela Hejnowska, Dyrektor Generalna, IQVIA

W związku z promocją Macieja Kuźmierkiewicza na stanowisko Senior Vice President oraz Dyrektora Generalnego na Europę Wschodnią i Rosję/CIS na początku 2020 roku, obecne obowiązki Macieja jako Dyrektora Generalnego na Polskę przejmie Aniela Hejnowska dołączając do IQVIA z dniem 1 września br.

Aniela Hejnowska będzie w pełni odpowiedzialna za działalność operacyjną firmy w Polsce i będzie kierować polskim zespołem definiując i wdrażając strategiczne cele biznesowe wspierające regionalne i globalne priorytety IQVIA.
 
– Cieszę się, że mogę dołączyć do IQVIA i stać się częścią wiodącej organizacji Human Data Science, która posiada narzędzia i wiedzę, aby być partnerem w Polsce dla firm działających w sferze ochrony zdrowia, interesariuszy publicznych i pacjentów – powiedziała Aniela Hejnowska.
 
Aniela jest skuteczną, zdeterminowaną i przedsiębiorczą liderką posiadającą międzynarodowe doświadczenie na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla o rosnącej odpowiedzialności w firmach z listy największych przedsiębiorstw Fortune 500 oraz międzynarodowych organizacjach. Z sukcesem przeprowadzała znaczące programy wzrostowe i transformacyjne w tych organizacjach, a ostatnio pełniła w jednej z nich funkcję członka zarządu oraz dyrektora odpowiedzialnego za marketing i operacje. Aniela ukończyła studia International Business na Grenoble Ecole de Management we Francji, posiada również certyfikat z marketingu z The Chartered Institute of Marketing w Wielkiej Brytanii.
 
– Polska jest największym rynkiem farmaceutycznym w Europie Wschodniej i ma on dla IQVIA kluczowe znaczenie – mówi Maciej Kuźmierkiewicz, Senior Vice President oraz Dyrektor Generalny na Europę Wschodnią. – Zatrudniamy tutaj zespół ponad tysiąca utalentowanych profesjonalistów z różnych dyscyplin. Aniela ma odpowiednie doświadczenie by nim kierować i aby zapewnić naszym klientom oraz partnerom kompleksową propozycję wartości, przyczyniając się do rozwoju opieki zdrowotnej w Polsce.
 
Polska pozostanie w zakresie odpowiedzialności regionalnej Macieja, a Aniela będzie raportować bezpośrednio do niego.
 
 
IQVIA jest wiodącym, globalnym dostawcą zaawansowanych analiz, innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz badań klinicznych wspierającym klientów w systemie ochrony zdrowia w efektywnym poszukiwaniu innowacji i szybszej komercjalizacji lepszych rozwiązań dla ich pacjentów. IQVIA, powstała w wyniku połączenia IMS Health oraz Quintiles, oferuje szeroki zakres rozwiązań, które wykorzystując postęp w obszarze informacji dotyczących ochrony zdrowia, technologii, analityki i zdolności ludzkich, przyczyniają się do rozwoju medycyny i farmacji.
 
Podejście firmy ukierunkowane przez IQVIA CORE™ umożliwia kreowanie unikalnych rozwiązań, powstających na styku big data, zaawansowanej technologii i analityki z rozległą wiedzą ekspercką, pozwalając na podjęcie i przeprowadzenie właściwych działań. IQVIA zatrudnia ok. 67 000 pracowników w ponad stu krajach, zaangażowanych w pełne praktyczne wykorzystanie potencjału human data science – zaprzęgając analityczny rygor nauk ścisłych na rzecz nauk medycznych.
 
IQVIA jest globalnym liderem w zakresie ochrony informacji dotyczących indywidualnych pacjentów. Wykorzystuje szeroką gamę rozwiązań technologicznych i zabezpieczeń w celu ochrony prywatności poszczególnych pacjentów, jednocześnie tworząc i analizując informacje w skali, która wspiera podmioty ochrony zdrowia w ich działaniach dla poprawy stanu zdrowia populacji umożliwiając identyfikację wzorców postępowań terapeutycznych i ich statystyczne analizy korelacji z wynikami zdrowotnymi. Rozwiązania IQVIA wspierają firmy biotechnologiczne, producentów wyrobów medycznych i firmy farmaceutyczne, jak również przedstawicieli nauk medycznych, badaczy, agencje rządowe, płatników oraz innych interesariuszy sektora ochrony zdrowia, aby mogli lepiej zrozumieć rzeczywisty obraz schorzeń, zachowań ludzkich oraz dokonań naukowych, w celu znajdowania optymalnych metod leczenia pacjentów.