Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

Bayer - Bayer i Nuvisan tworzą nowe centrum badawcze w Berlinie

Firma Bayer AG ogłosiła, że zawarła definitywną umowę przekazania części berlińskiego centrum badawczego prowadzącego prace nad drobnymi molekułami do firmy Nuvisan, międzynarodowego dostawcy usług w obszarze badań klinicznych, usług laboratoryjnych i produkcji kontraktowej, posiadającego sieć ośrodków badań klinicznych i klinik w Niemczech i Francji. Niniejsze strategiczne partnerstwo jest fundamentem dla nowej jednostki badawczej tworzonej przez Nuvisan w Berlinie. Jednocześnie wesprze dążenia firmy Bayer do poprawy elastyczności i efektywności modelu operacyjnego w obszarze badań i rozwoju. Warunków finansowych porozumienia firmy nie ujawniły.

– Nuvisan to doskonały partner posiadający jasną wizję budowy silnej, o pełnym zakresie kompetencji, jednostki badawczej w Berlinie, przy wsparciu naszego zaangażowanego zespołu naukowców – powiedział dr Joerg Moeller, członek zarządu farmaceutycznej dywizji Bayer oraz dyrektor dywizji badań i rozwoju. – Nuvisan podziela nasz pogląd, że nowe centrum badawcze może stać się ważnym graczem w obszarze badań, dzięki połączeniu know-how i kompetencji naszych wysoko wykwalifikowanych naukowców.

Centrum badawcze w Berlinie zatrudnia około 400 osobowy zespół wyspecjalizowany w prowadzeniu badań nad drobnymi cząsteczkami. Centrum posiada zdolności i potencjał prowadzenia prac obejmujących cały łańcuch wartości tworzenia leków, obejmujący odkrycia, chemię farmaceutyczną, farmakologię, metabolizm i farmakokinetykę, toksykologię, czy badania na zwierzętach. Bayer zachowa znaczną część aktywności badawczych w berlińskim ośrodku, który pozostanie siedzibą główną dla dywizji farmaceutycznej firmy oraz dla jej najważniejszych globalnych ośrodków badawczych.

Bayer i Nuvisan przez najbliższe kilka lat będą ściśle współpracować w zakresie budowy nowego centrum badań. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w połowie 2020 roku, po pozytywnych konsultacjach z radą pracowniczą oraz po przygotowaniu procesu przekazania aktywności badawczych.