Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

neuca transparent - Clinscience z Grupy NEUCA inwestuje w amerykańską spółkę z Teksasu – Agati Systems

Clinscience z Grupy NEUCA inwestuje w amerykańską spółkę z Teksasu – Agati Systems

Clinscience, globalna firma CRO stawiająca sobie za cel poprawę efektywności prowadzenia badań klinicznych, kontynuuje rozwój w kierunku digitalizacji branży. Spółka z Grupy NEUCA podpisała umowę inwestycyjną dotyczącą nabycia 51% udziałów w Agati Systems, firmie specjalizującej się w przetwarzaniu danych klinicznych, usługach w zakresie rejestracji badań oraz projektowaniem dedykowanego oprogramowania. Firma ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych (Teksas) oraz oddziały w Indiach (Bangalur i Chennai). Dzięki inwestycji, spółki należące do Grupy NEUCA zyskują dostęp do technologii RWD (Real World Data) docelowo umożliwiającej lepsze rozumienie danych medycznych, ich analizowanie, organizowanie oraz budowanie większej wartości dla pacjenta na bazie ww. kompetencji.

Agati Systems skupia ponad 140-osobowy dynamicznie rozbudowujący się zespół statystyków, programistów SAS®, specjalistów ds. standardów danych klinicznych oraz ekspertów ds. regulacji, którzy będą pracować ramię w ramię z zespołem zarządzania danymi biostatystyki Clinscience.

Ogłoszona inwestycja jest konsekwencją w realizacji przyjętej przez spółkę strategii 3D (Digital-Data-Driven). W 2021 roku Clinscience otworzyła swoje biuro w Stanach Zjednoczonych i nabyła większościowe udziały w technologicznym, niemiecko-włoskim CRO EXOM Group.

– Połączone siły Clinscience oraz Agati poszerzają naszą ofertę o dwa wyróżniki: wiarygodne i sprawdzone kompetencje w zakresie danych ze świata rzeczywistego (Real-World Data) oraz rozwój i projektowanie syntetycznych/zewnętrznych ramion kontrolnych (Synthetic Control Arm). W połączeniu z tradycyjnym podejściem i usługami biostatystyki oraz analizy danych, stawia to Clinscience w wyjątkowej pozycji, aby wspierać naszych partnerów umiejętnościami i doświadczeniem, które mają największy wpływ na nowoczesne badania kliniczne –komentuje Daniel Kowalski, Dyrektor Data Science i Technologii w Clinscience.

Clinscience znajduje się w fazie intensywnego rozwoju. Pozycjonuje się jako smart CRO oferujące rozwiązania end-to-end – od opracowania protokołu do końcowego raportu z badania w oparciu o zintegrowane zarządzanie danymi. Specjalistyczna wiedza w połączeniu z rosnącymi kompetencjami technologicznymi pozwalają spółce wyprzedzać nadchodzące zmiany obecnego rynku, kształtowanego w coraz większym stopniu przez cyfrową transformację, a w szczególności zaawansowane dane źródłowe otrzymywane w czasie rzeczywistym i ich rozbudowaną analitykę.

– Wszechstronne technologie z portfolio Clinscience zapewniają integralność i przejrzystość danych, co skutecznie zwiększa efektywność pracy nad projektami. Dzięki takiemu podejściu wszyscy interesariusze badania klinicznego mogą poświęcić więcej czasu (czyli uwagi) najważniejszemu – pacjentowi, mówi Tomasz Dąbrowski, CEO Clinscience, odpowiedzialny za segment badań klinicznych w Grupie NEUCA

Połączenie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych Clinscience i Agati będzie odpowiedzią na wyzwania stojące przed sponsorami, zapewniając im całkowitą transparentność kosztów i podwyższoną wydajność, udział doświadczonych zespołów zarządzania danymi i biostatystyki, a także dostęp do danych w czasie rzeczywistym.

– Partnerstwo Clinscience i Agati to doskonała synergia uzupełniających się kompetencji ludzi z pasją do badań klinicznych i rozwiązań wypracowanych z myślą o efektywności, które przyniosą wymierne korzyści naszym klientom – dodaje Ramanan Bathala, CEO i założyciel Agati Group.

Ramanan Bathala wejdzie w skład zespołu zarządzającego Clinscience i będzie kontynuował swoją pracę jako CEO Agati Group.