Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

ergomed - Ergomed przejmuje MedSource, amerykańską CRO specjalizującą się w obszarach onkologii i chorób rzadkich

Ergomed plc, firma koncentrująca swe działania na dostarczaniu specjalistycznych usług dla przemysłu farmaceutycznego, ogłosiła przejęcie MS Clinical Services, LLC („MedSource”), amerykańskiej, wyspecjalizowanej w obszarach onkologii oraz chorób rzadkich firmy prowadzącej badania kliniczne na zlecenie (CRO) z siedzibą w Houston.

Dr Miroslav Reljanović, prezes Ergomed, powiedział:  – Cieszymy się, że zdołaliśmy osiągnąć nasze cele strategiczne na rok 2020 poprzez silniejsze zaznaczenie naszej obecności w Stanach Zjednoczonych, zarówno w zakresie biznesu CRO, jak i Pharmacovigilance. Dołączenie MedSource wraz z jej ekspertyzą w obszarach onkologii i chorób rzadkich pozwoli umocnić pozycję Ergomed, jako dostawcę wyspecjalizowanych usług na ważnym z punktu widzenia strategicznego rynku amerykańskim, bazując na zakończonym sukcesem przejęciu oraz integracji Ashfield Pharmacovigilance (obecnie PrimeVigilance) na początku tego roku. Z niecierpliwością czekamy na chwilę, kiedy będziemy mogli w pełni wykorzystać potencjał nowego biznesu dla zaoferowania globalnych usług w zakresie badań klinicznych naszym klientom międzynarodowym. Z przyjemnością witamy zespół MedSource w Ergomed i cieszymy się na współpracę z naszymi nowymi kolegami, która pozwoli wykorzystać połączone kompetencje w zakresie złożonych obszarów terapeutycznych, przynosząc korzyści naszym klientom i pacjentom na całym świecie. Myśląc już o 2021 roku zamierzamy kontynuować nasze działania zmierzające do dalszego umacniania naszej obecności na kluczowych obszarach geograficznych, plasując Ergomed jako wiodącego globalnego dostawcę specjalistycznych usług dla przemysłu farmaceutycznego.

MedSource jest firmą CRO świadczącą wysokiej jakości usługi w zakresie badań klinicznych w obszarach onkologii i chorób rzadkich. W ciągu 20 ostatnich lat MedSource uczestniczyła w prowadzeniu ponad 200 badań klinicznych.

Niniejsza akwizycja jest realizacją strategii wzrostu Ergomed polegającą na rozwijaniu obecnego biznesu usług zarówno w sposób organiczny, jaki i poprzez akwizycje. Za wiodące cele strategiczne Ergomed stawia sobie pogłębienie specjalizacji w obszarach onkologii i chorób rzadkich oraz poszerzenie obecności na rynku Stanów Zjednoczonych.

Całkowita wartość transakcji wyceniana jest na 25 mln USD.