Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

ICON logo - ICON uruchamia Obserwatorium Koronawirusa

ICON plc, jedna z wiodących globalnych firm CRO z siedzibą w Irlandii, poinformowała o uruchomieniu Obserwatorium Koronawirusa – bezpłatnego narzędzia, które dostarcza aktualne informacje na temat postępów badań nad szczepionką przeciw COVID-19, a także bieżące statystyki dotyczące pandemii oraz aktualności z mediów społecznościowych.

Obserwatorium Koronawirua prezentuje zaawansowane analizy sporządzane z zastosowaniem sztucznej inteligencji (AI) i w sposób wizualny prezentuje aktualności na temat COVID-19 oraz dane z mediów społecznościowych. Dostarcza również bieżące informacje na temat toczących się badań nad szczepionką, wraz z trendami dotyczącymi zachowań koronawirua. Obserwatorium Koronawirusa analizuje również oddziaływania koronawirusa w skali globalnej, a także z rozbiciem na poszczególne kraje. Prezentuje też wytyczne najważniejszych organizacji pozarządowych, władz odpowiedzialnych za ochronę zdrowia publicznego, czy stowarzyszeń naukowych.

– Chcemy, by Obserwatorium Koronawirusa stało się jednym z kluczowych narzędzi do śledzenia aktualności na temat koronawirusa i pozwoliło ludziom być na bieżąco z najnowszą wiedzą dotyczącą postępów w wyścigu po nowe szczepionki i leki – powiedziała Nuala Murphy, prezes, Clinical Research Services, ICON plc. – Sprawienie by ludzie byli dobrze poinformowani na temat rozwoju tej globalnej pandemii jest kluczowe w chwili, kiedy podjęto tak wiele środków prewencyjnych mających wpływ na ich aktywność publiczną.

– ICON jest zdeterminowana by włączyć się w badania nad koronawirusem i nieprzerwanie, wspólnie z naszymi klientami, pracujemy nad rozwojem szczepionki, leków oraz testów. Jednocześnie nie zapomnieliśmy o tysiącach pacjentów, którzy wiążą nadzieje z ICON oraz naszymi klientami w zakresie rozwoju ratujących życie terapii przeciw szerokiej gamie innych chorób. Nasi badacze pracują bez przerwy, pomimo wyzwań związanych z COVID-19, i wykorzystujemy wszelkie dostępne narzędzia, by zminimalizować ryzyko zakłóceń prac.

W lutym ICON zmobilizowała zasoby w kierunku globalnego zagrożenia związanego z COVID-19, wykorzystując swoje zdolności prowadzenia badań w systemie home-based, w celu minimalizacji ryzyka zakażeń. Firma zapewnia obecnie monitorowanie oraz nadzór nad bezpieczeństwem kilku badań klinicznych prowadzonych we wskazaniu COVID-19, zarówno dla sektora prywatnego, jak i rządowego. Prace obejmują badania nad szczepionkami profilaktycznymi u zdrowych uczestników, a także badania nad terapiami przeciwwirusowymi u pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. ICON w ciągu ostatnich pięciu lat zaangażowana była w 246 badań nad szczepionkami na całym świecie, w tym w ponad 40 badań dotyczących wirusowych zakażeń układu oddechowego.

Obserwatorium Koronawirusa na stronie: https://iconplc.com/services/clinical-research-services/covid-19/coronavirus/