Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

narodowy instytut onkologii 529x270 - Komisja Bioetyczna przy Narodowym Instytucie Onkologii wstrzymuje przyjmowanie wniosków

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 Komisja Bioetyczna przy Narodowym Instytucie Onkologii wydała komunikat o wstrzymaniu przyjmowania wniosków i dokumentacji. Poniżej treść komunikatu.

Szanowni Państwo,

w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz mając na względzie fakt, że chorzy w trakcie leczenia często mają obniżoną odporność, od dnia 13.03.2020 został ograniczony dostęp do Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie. Uprzejmie informujemy, że ww. sytuacja znacznie ogranicza możliwości funkcjonowania Komisji Bioetycznej tj.przyjmowanie wniosków i dokumentacji, przekazywanie dokumentów do recenzji oraz brak możliwości organizowania posiedzeń Komisji Bioetycznej. W związku z tym uprzejmie informujemy, że wstrzymuje się przyjmowanie wniosków do Komisji Bioetycznej do odwołania. O terminie posiedzenia Komisji powiadomimy niezwłocznie jak tylko zostanie ustalony. Jednocześnie prosimy o przekazywanie wszystkich raportów drogą mailową.