Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

Novartis Innovation Hub - Novartis Poland dołącza do Warsaw Health Innovation Hub
źródło: www.novartis.pl

Novartis Poland dołącza do Warsaw Health Innovation Hub

Uroczyste podpisanie odbyło się w siedzibie Agencji Badań Medycznych z udziałem prezesa Grupy Novartis w Polsce – Michała Bichty.

– W Novartis wierzymy w siłę nauki i moc współpracy, by tworzyć nową i lepszą rzeczywistość. To dla nas ogromny przywilej móc dołączyć do Warsaw Health Innovation Hub, aby wspólnie tworzyć propozycje innowacyjnych projektów dla poprawy życia i zdrowia pacjentów. Jesteśmy dumni, że globalne doświadczenie Novartis i naukowe zaangażowanie firmy wsparte współpracą w ramach platformy WHIH przyczyni się do kreowania rozwiązań odpowiadających na pilne potrzeby systemu ochrony zdrowia w Polsce – mówił Michał Bichta, prezes Grupy Novartis w Polsce.

– Chcemy by system ochrony zdrowia jak najprecyzyjniej zabezpieczał potrzeby chorych. W tym kluczowa staje się medycyna personalizowana i szybko rozwijające się technologie cyfrowe. Cieszę się, że Novartis w ramach WHIH będzie częścią tworzenia innowacyjnych rozwiązań w polskiej ochronie zdrowia. To niezbędny kierunek osiągania lepszych efektów leczenia dla pacjentów i nowoczesnej polityki zdrowotnej – podkreśla Marta Wielondek, Dyrektor Generalna Novartis Oncology w Polsce.

– Cieszymy się, że kolejna globalna firma podejmuje współpracę w ramach Warsaw Health Innovation Hub. Jeszcze większą satysfakcję czerpiemy z faktu, że doświadczenie firm takich jak Novartis Poland pozwoli na wspólne zaangażowanie na rzecz realizacji innowacyjnych projektów w ramach WHIH. Wierzę, że wspólnie uda się nam wypracować rozwiązania, które będą rozwijać, usprawniać i unowocześniać system ochrony zdrowia dla dobra polskich pacjentów – podkreśla Prezes Agencji Badań Medycznych dr hab. n. med. Radosław Sierpiński.