Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

Parexel - Parexel zawiera strategiczną umowę współpracy z farmaceutycznym koncernem Pfizer

Firma Parexel, wiodący dostawca rozwiązań wspierających rozwój innowacyjnych opcji terapeutycznych przyczyniających się do poprawy zdrowia na świecie, ogłosiła zawarcie nowej umowy ramowej dotyczącej świadczenia usług z farmaceutycznym koncernem Pfizer Inc. Umowa stanowi kontynuację trwającej dekadę współpracy obu firm i jest potwierdzeniem zaufania zbudowanego w jej trakcie. Umowa została zawarta na okres trzech lat, z opcją przedłużenia o kolejne 2 lata.

– Cieszymy się z możliwości kontynuacji współpracy z firmą Pfizer w zakresie realizacji jej misji dostarczania przełomowych terapii pacjentom – powiedział Jamie Macdonald, Chief Executive Officer, Parexel. – Misja firmy Pfizer idealnie wpisuje się w koncepcję Parexel polegającą na stawianiu pacjenta w centrum wszystkich naszych aktywności. Dotychczasowa długofalowa współpraca z Pfizer przyniosła pozytywne wyniki i cieszymy się z możliwości jej kontynuacji, realizując ważne kliniczne programy, które przyniosą korzyści pacjentom.

W ramach umowy, Parexel zapewni firmie Pfizer usługi rozwoju klinicznego w modelach full-service, hybrydowym oraz FSP (functional service provider) we wszystkich obszarach terapeutycznych, m.in. w chorobach rzadkich, onkologii, chorobach zapalnych i autoimmunologicznych, a także w obszarze leków stosowanych w praktyce szpitalnej i chorób wewnętrznych.