Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

PPD 1024x304 - PPD zawiera umowę na dostarczanie usług dla Pfizera

PPD, Inc., jedna z wiodących globalnych organizacji CRO, ogłosiła zawarcie trzyletniej umowy z firmą Pfizer na dostawę usług rozwoju leków, które mają wzbogacić obecne portfolio Pfizera. Zgodnie z warunkami umowy, Pfizer ma prawo do przedłużenia umowy o kolejne dwa lata. Warunków finansowych porozumienia firmy nie ujawniły.

Niniejsza umowa opiera się na dotychczasowych relacjach pomiędzy obiema organizacjami, gdzie PPD zapewnia firmie Pfizer szeroki zakres ekspertyzy w obszarze globalnych badań klinicznych oraz usług laboratoryjnych, wspierając Pfizer we wszelkich inicjatywach rozwoju leków w wielu obszarach terapeutycznych.

– Połączeni wspólnym celem jesteśmy zdeterminowani, by wzmacniać nasze wieloletnie relacje z firmą Pfizer wdrażając innowacyjne rozwiązania, podnosząc jakość i wykorzystując oddanie naszych utalentowanych zespołów, wspierając tym samym firmę Pfizer w dostarczaniu nowoczesnych terapii – powiedział David Simmons, prezes i CEO w PPD. – PPD posiada wszelkie kompetencje by udzielać firmie Pfizer stałego wsparcia w jej dążeniu do przełomowych terapii odmieniających jakość życia pacjentów. Czujemy się zaszczyceni, że możemy wspólnie pokonywać kolejne kroki i mieć swój udział w podejmowanych przez Pfizer inicjatywach mających na celu poprawę zdrowia na świecie.

PPD jest jedną z wiodących globalnych firm CRO. Obecna jest w 46 krajach i zatrudnia ponad 24 tys. osób na świecie.