Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

Pratia logo 1024x448 - Pratia łączy siły z VirTrial, aby stać się pierwszą w Europie siecią ośrodków „Virtual Trial Capable”

VirTrial oraz Pratia, największa w Europie sieć ośrodków badań klinicznych (wchodząca w skład Grupy NEUCA), ogłosiły zawarcie aliansu, w ramach którego wszystkie ośrodki Pratii zostały przeszkolone z zakresu opracowanej przez VirTrial platformy Virtual Trial Capable. Sieć ośrodków badań klinicznych Pratii jest pierwszą w Europie siecią z certyfikatem Virtual Trial Capable, który potwierdza przygotowanie do prowadzenia zdecentralizowanych badań klinicznych (DCT).

Program szkoleniowy obejmuje cztery moduły, po ukończeniu których profesjonaliści badań klinicznych mogą wykazać się kompetencjami w obszarze etykiety oraz wytycznych w zakresie telemedycyny, a także w zakresie efektywnego wykorzystania platformy VirTrial. Uczestnicy otrzymują certyfikat Virtual Trial Capable oraz identyfikatory poświadczające sponsorom lub firmom CRO, że są przygotowani do prowadzenia hybrydowych zdecentralizowanych badań klinicznych.

– Misją Pratii jest wdrażanie rozwiązań poprawiających dostęp do opieki zdrowotnej, przyczyniających się do poprawy jakości życia i poczucia bezpieczeństwa naszych pacjentów. Wykorzystanie technologii telemedycznych, które umożliwiają większej populacji uczestniczyć w badaniach przybliża nas do założonego celu i jesteśmy dumni z bycia pierwszą siecią w Europie oferującą takie korzyści dla sponsorów – powiedziała Małgorzata Gerjatowicz-Osmańska, dyrektor zarządzająca, Pratia. – Nasza sieć systematycznie poszerza zasięg w Europie i planujemy w 100% zachować status Virtual Trial Capable we współpracy z VirTrial, by móc możliwie najlepiej służyć pacjentom i sponsorom badań klinicznych.

Amanda Rangel, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w VirTrial, zaznacza: – W VirTrial czujemy się zaszczyceni mogąc współpracować z myślącymi przyszłościowo ośrodkami, takimi jak te wchodzące w skład sieci Pratia, które aktywnie działają na rzecz postępu w przemyśle i poprawy dostępu pacjentów do badań klinicznych. Stworzona przez VirTrial innowacyjna platforma telemedyczna została opracowana przez profesjonalistów badań klinicznych i jesteśmy zdeterminowani, by kontynuować współpracę z ośrodkami oraz wspierać ich zrównoważony rozwój w nowej erze hybrydowych zdecentralizowanych badań klinicznych.