Syneos logo 1024x461 - Syneos Health® oraz Daiichi Sankyo tworzą strategiczną koalicję w celu rozwijania onkologicznego pipeline Daiichi Sankyo

Syneos Health oraz Daiichi Sankyo, Inc. oraz ogłosiły zawarcie strategicznej umowy dotyczącej utworzenia koalicji, której celem jest dostarczanie pacjentom obiecujących terapii przeciwnowotworowych w możliwie bezpieczny i efektywny sposób.

Zgodnie z umową, Syneos Health zapewni strategiczne i operacyjne rozwiązania dla trzech opracowanych przez Daiichi Sankyo koniugatów przeciwciało-lek (ang. Antibody-Drug Conjugates, ADC): DS-1062, U3-1402 i DS-8201 (znanych jako ENHERTU®). Umowa poszerza dotychczasową współpracę pomiędzy obiema firmami i w jeszcze większym stopniu opierać się będzie na stworzonym przez Syneos Health modelu rozwoju produktów, Syneos One., który pozwala minimalizować ryzyko i przyspieszyć prace rozwojowe.

Dodatkowe zaangażowanie zespołów Syneos Health umożliwi podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących rozwoju leków od samego początku. Wielofunkcyjne  zespoły z obu firm połączą wiedzę i ekspertyzę w zakresie obszarów terapeutycznych oraz procesów rozwoju leków, co pozwoli optymalizować projektowanie badań klinicznych i zapewnić spójność oraz jakość procesów realizowanych we wszystkich badaniach. Uzupełniając światowej klasy naukową i technologiczną ekspertyzę Daiichi Sankyo, Syneos Health wnosi silne relacje na poziomie ośrodków badań klinicznych oraz rozsianych po całym świecie ekspertów, którzy są w stanie nawiązać ścisłą i efektywną współpracę z badaczami.

– Szybko zauważyliśmy, że trzy nasze flagowe ADCs posiadają ogromny potencjał, którego nie jesteśmy w stanie spożytkować własnymi siłami tak szybko jak czujemy się zobowiązani wobec pacjentów – powiedziała Marielle Cohard Radice, Global Head of Development Operations, Daiichi Sankyo. – Filozofia „one-team and patient-first”, jaką zbudowaliśmy wspólnie z Syneos Health, pozwoli nam ocenić przyszłe produkty w konkretnym otoczeniu terapeutycznym szybciej i skuteczniej.

Połączona wiedza Daiichi Sankyo i Syneos Health pozwoli zrozumieć jak wygląda opieka nad pacjentami, jak wyglądają procesy oraz w jaki sposób badania kliniczne wkomponować w warunki praktyki klinicznej. Połączone kompetencje umożliwią również zoptymalizować procesy doboru i zaangażowania ośrodków badań klinicznych, tak by w możliwie największym stopniu sprostać potrzebom pacjentów. Daiichi Sankyo liczy, że dzięki współpracy nastąpi głębsza synergia, zwłaszcza na poziomie ośrodków badań klinicznych, w zakresie wspólnych wskazań i populacji pacjentów.

– Niezaspokojone potrzeby pacjentów oraz odkrycia naukowe w obszarze onkologii niosą ze sobą potrzebę tworzenia szybszego i przewidywalnego podejścia do badań klinicznych – powiedział Paul Colvin, prezes Syneos Health Clinical Solutions. – Cieszymy się ze współpracy z tak innowacyjną organizacją jak Daiichi Sankyo, która skorzysta z naszego unikalnego modelu rozwoju produktu, co przyczyni się do usprawnienia badań klinicznych realizowanych dla jej zaawansowanego portfolio onkologicznego.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Translate »