Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

Syneos logo 1024x461 - Syneos Health® oraz Daiichi Sankyo tworzą strategiczną koalicję w celu rozwijania onkologicznego pipeline Daiichi Sankyo

Syneos Health oraz Daiichi Sankyo, Inc. oraz ogłosiły zawarcie strategicznej umowy dotyczącej utworzenia koalicji, której celem jest dostarczanie pacjentom obiecujących terapii przeciwnowotworowych w możliwie bezpieczny i efektywny sposób.

Zgodnie z umową, Syneos Health zapewni strategiczne i operacyjne rozwiązania dla trzech opracowanych przez Daiichi Sankyo koniugatów przeciwciało-lek (ang. Antibody-Drug Conjugates, ADC): DS-1062, U3-1402 i DS-8201 (znanych jako ENHERTU®). Umowa poszerza dotychczasową współpracę pomiędzy obiema firmami i w jeszcze większym stopniu opierać się będzie na stworzonym przez Syneos Health modelu rozwoju produktów, Syneos One., który pozwala minimalizować ryzyko i przyspieszyć prace rozwojowe.

Dodatkowe zaangażowanie zespołów Syneos Health umożliwi podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących rozwoju leków od samego początku. Wielofunkcyjne  zespoły z obu firm połączą wiedzę i ekspertyzę w zakresie obszarów terapeutycznych oraz procesów rozwoju leków, co pozwoli optymalizować projektowanie badań klinicznych i zapewnić spójność oraz jakość procesów realizowanych we wszystkich badaniach. Uzupełniając światowej klasy naukową i technologiczną ekspertyzę Daiichi Sankyo, Syneos Health wnosi silne relacje na poziomie ośrodków badań klinicznych oraz rozsianych po całym świecie ekspertów, którzy są w stanie nawiązać ścisłą i efektywną współpracę z badaczami.

– Szybko zauważyliśmy, że trzy nasze flagowe ADCs posiadają ogromny potencjał, którego nie jesteśmy w stanie spożytkować własnymi siłami tak szybko jak czujemy się zobowiązani wobec pacjentów – powiedziała Marielle Cohard Radice, Global Head of Development Operations, Daiichi Sankyo. – Filozofia „one-team and patient-first”, jaką zbudowaliśmy wspólnie z Syneos Health, pozwoli nam ocenić przyszłe produkty w konkretnym otoczeniu terapeutycznym szybciej i skuteczniej.

Połączona wiedza Daiichi Sankyo i Syneos Health pozwoli zrozumieć jak wygląda opieka nad pacjentami, jak wyglądają procesy oraz w jaki sposób badania kliniczne wkomponować w warunki praktyki klinicznej. Połączone kompetencje umożliwią również zoptymalizować procesy doboru i zaangażowania ośrodków badań klinicznych, tak by w możliwie największym stopniu sprostać potrzebom pacjentów. Daiichi Sankyo liczy, że dzięki współpracy nastąpi głębsza synergia, zwłaszcza na poziomie ośrodków badań klinicznych, w zakresie wspólnych wskazań i populacji pacjentów.

– Niezaspokojone potrzeby pacjentów oraz odkrycia naukowe w obszarze onkologii niosą ze sobą potrzebę tworzenia szybszego i przewidywalnego podejścia do badań klinicznych – powiedział Paul Colvin, prezes Syneos Health Clinical Solutions. – Cieszymy się ze współpracy z tak innowacyjną organizacją jak Daiichi Sankyo, która skorzysta z naszego unikalnego modelu rozwoju produktu, co przyczyni się do usprawnienia badań klinicznych realizowanych dla jej zaawansowanego portfolio onkologicznego.