Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

badania kliniczne to my webinar wydarzenie www pol - Webinar - Pacjent w centrum Badań Klinicznych - Badania Kliniczne to MY!

Webinar - Pacjent w centrum Badań Klinicznych - Badania Kliniczne to MY!

11 Lutego 2021 r.

Zapraszamy na drugi z cyklu webinar organizowany przez Akademię Leona Koźmińskiego w ramach ruchu „Pacjent w centrum Badań Klinicznych – Badania Kliniczne to MY!”

Celem webinarium jest przybliżenie perspektywy pacjenta, lepsze zrozumienie tego czym się kieruje decydując się na udział w badaniu klinicznym, z jakimi dylematami się zmaga przed podpisaniem świadomej zgody i w trakcie badania.

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się inicjatywom skierowanym do pacjentów oraz doświadczeniom opisującym zmianę w życiu pacjenta, jaką przynosi udział w badaniu klinicznym.

Gośćmi będą dr Katarzyna Maksym – lekarz badacz z University College of London Hospital (UCLH), która podzieli się między innymi swoim doświadczeniem pracy w jednym z najnowocześniejszych medycznych centrów klinicznych i naukowych w Wielkiej Brytanii. Jako drugi, wystąpi Piotr Sawicki, ekspert rekrutacji pacjentów. Przybliży on nam i skomentuje, metody i kanały informacji skierowane do potencjalnych uczestników badań klinicznych, wykorzystywane w Polsce i innych krajach Europy.

Czas i miejsce:
11 lutego 2021, godz. 18:00, online.

Webinarium będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim. Tłumaczenie symultaniczne dostępne będzie dzięki wsparciu Ambasady Brytyjskiej w Polsce. Kwestie techniczne zostaną przekazane osobom zarejestrowanym wraz z linkiem do wydarzenia.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ