Czasopismo Profesjonalistów Badań Klinicznych

Badania Kliniczne z udzialem kobiet mailingL - Webinarium "Badania Kliniczne z udziałem kobiet w ciąży" - Badania Kliniczne to MY!

Akademia Leona Koźmińskiego stawia na edukację opartą o rzetelną wiedzę naukową, przekazywaną w sposób nowoczesny, przez odpowiednio przygotowaną, doświadczoną kadrę naukowców, praktyków biznesu, przedsiębiorców. Swój rozwój widzi w umiędzynarodowieniu procesu edukacyjnego, a międzynarodowa współpraca jest jednym z elementów sukcesu uczelni.

Ruch „Badania Kliniczne to MY!” stworzony został z myślą o wprowadzeniu międzynarodowego wkładu do dyskusji o badaniach klinicznych. W swoich założeniach, chce łączyć przedstawicieli różnych środowisk, branż, narodowości, w celu wymiany doświadczeń i budowania szerszej współpracy i zrozumienia celów naszych działań.

Dlatego, w imieniu Akademii Leona Koźmińskiego i swoim, zapraszamy Państwa już na trzeci Webinar Ruchu „Badania Kliniczne to MY!”.

Badania Kliniczne z udziałem kobiet w ciąży

W przeważającej większości badań klinicznych, jako jeden z głównych kryteriów wykluczenia jest ciąża. Równie często spotyka się wymóg korzystania z dodatkowej antykoncepcji podczas udziału w badaniu klinicznym, aby nie spłodzić potomstwa w trakcie jego trwania. Jednak kobiety będąc w ciąży również chorują, również zmagają się z licznymi problemami zdrowotnymi – niezależnie od ciąży lub na jej skutek.

Udział kobiet ciężarnych w badaniach klinicznych nie powinien nam się kojarzyć jedynie z zakazem. Kobiety te nie powinny mieć ograniczonego dostępu do najlepszych terapii. 

Celem tego webinarium jest pokazanie, że badania z udziałem kobiet w ciąży są potrzebne, a co więcej są w wielu ośrodkach prowadzone z sukcesem. Niestety wciąż świadomość tego zagadnienia jest stosunkowo niska zarówno powszechnie, jak i w samym środowisku badań klinicznych.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Agencji Badań Medycznych

abm logo 0 10 - Webinarium "Badania Kliniczne z udziałem kobiet w ciąży" - Badania Kliniczne to MY!

„Kobiety w ciąży nie są dostatecznie reprezentowane w badaniach klinicznych w Europie. Bezpieczne i skuteczne leczenie w czasie ciąży jest kluczowe, a brak ustalonego schematu dawkowania w tym okresie może zagrażać zarówno zdrowiu matki i dziecka.   Bez przeprowadzenia badań klinicznych na dużej, reprezentatywnej grupie kobiet w ciąży, nie ma możliwości, by dopuścić do użytku tej grupy określone substancje. W niektórych sytuacjach odbiera to możliwość skorzystania z nowoczesnych terapii, niedostępnych poza badaniem klinicznym.” p.o. Prezesa Agencji Badań Medycznych, dr Radosław Sierpiński

Kwestie organizacyjne

Czas i miejsce: 11 marca 2021, godz. 18:00, online.

Webinarium będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim. Tłumaczenie symultaniczne dostępne będzie dzięki wsparciu Ambasady Brytyjskiej w Polsce. Kwestie techniczne zostaną przekazane osobom zarejestrowanym wraz z linkiem do wydarzenia.

Działamy i wspieramy!

Każda aktywność Ruchu „Badania Kliniczne to MY!” będzie związana ze wsparciem Fundacji Koźmińskich, której celami są między innymi działania na rzecz rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz wspierania uzdolnionej młodzieży.

Koszt udziału w Webinarium wynosi 50zł, a zebrana kwota w całości przeznaczana jest na działania Fundacji Koźmińskich.

Do zobaczenia na Webinarium!

Więcej na: https://www.kozminski.edu.pl/pl/wydarzenia/webinarium-badania-kliniczne-z-udzialem-kobiet-w-ciazy-badania-kliniczne-my